Wymazane z krajobrazu

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza wystawę prac Dariusza Godawy, jeleniogórzanina absolwenta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze, oraz Studium Artystycznego w kierunku konserwacji architektury w Nysie.

Artysta ma swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył również w kilku wystawach zbiorowych. Jest laureatem nagrody za ‘’Najciekawszy produkt karkonoski’’ w 2019 roku za obraz Świątynia Wang wykonany na tynku.

Dariusz Godawa jest również autorem, pomysłodawcą aranżacji i jednocześnie wykonawcą wielu obiektów restauracyjnych, sportowych i mieszkalnych w tym do najbardziej znanych należy ,,Oberża u Hochoła” i ,, Metafora” w Szklarskiej Porębie, czy głównego holu w obiekcie sportowym ,, Hasta la vista” we Wrocławiu.

Na wystawie pokazane są prace przedstawiające architekturę łużycką i sudecką wraz z jej zanikającym charakterem. W ciągu roku udało się artyście zobrazować większość nieistniejących już panoram, czy ulic miast od Budnik, Miedzianki, Wielkiej Izery po miejscowości wokół Bogatyni aż po Fugau – Fukov – nieistniejące już miasteczko na pograniczu czesko-niemieckim.