Artyści Ulicy Na Granicy

I. Okres realizacji
? rozpoczęcie rzeczowej realizacji: 01.07.2021r.
? planowane zakończenie rzeczowej realizacji: 22.10.2021r.

II. Informacje o finansowaniu
? łączne wydatki: 23.427,87 EUR
? wartość dofinansowania z EFRR: 19.913,68 EUR

III. Cel projektu
Rozwój współpracy partnerów projektu oraz mieszkańców pogranicza w dziedzinie kultury, edukacji i wiedzy w Europa ? Mieście Zgorzelec/Görlitz.

IV. Opis projektu
Projekt realizowany będzie w Zgorzelcu od lipca do października 2021r. Zaplanowano plenerowe prezentacje artystów teatralnych i muzyków. Plenerowe prezentacje odbywać się będą
jednocześnie w 4-6 lokalizacjach na ul. Daszyńskiego i Wrocławskiej, która zamieni się w scenę teatralną i muzyczną. Projekt nie dzieli na występujących i widzów, bowiem każdy w drugiej połowie VIII.2021r. stanie się uczestnikiem: spektaklu plenerowego, interaktywnych parad teatralnych, koncertów muzyków ulicznych. Ponadto w ramach projektu zaplanowano plenerowe koncerty polskiej muzyki tradycyjnej dwa zespoły. Artyści swoimi prezentacjami, występami i koncertami zachęcać będą widzów do aktywnego uczestnictwa w sztuce. Projekt zakłada prezentację sztuki artystów ulicy w taki sposób, by była dostępna dla każdego widza. Wszyscy widzowie będą zaproszeni do magicznego świata teatralno-muzycznego.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG Polska ? Saksonia 2014-2022.