Wycieczka do Muzeum Łużyc Zachodnich

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wzięcia udziału w wycieczce dnia 27 sierpnia 2020 r. (czwartek) do Muzeum Łużyc Zachodnich (Museum der Westlausitz) w Kamenz. W planie mamy nie tylko zwiedzanie muzeum, ale przede wszystkim ciekawe warsztaty o archeologii:

• wyrób biżuterii jak w młodszej epoce kamienia (uczestnicy wykonają własnoręcznie ozdoby z naturalnych materiałów i za pomocą narzędzi znanych i używanych w neolicie);
  • zwłoki w ogrodzie muzealnym – kryminalna zagadka archeologiczna (uczestnicy będą mieć za zadanie ustalenie metodami stosowanymi przez archeologów jak największej liczby szczegółów odnośnie ukrytego w ogrodzie muzealnym szkieletu – oczywiście plastikowego…)

Szczegóły:

• wycieczka oraz warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wissenschaft als Abenateuer/Nauka jako przygoda”, w którym Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu oraz Museum der Westlausitz w Kamenz są partnerami, dlatego będą dla uczestników całkowicie bezpłatne;
  • wyjazd dnia 27.08.2020 r. (czwartek), zbiórka o godzinie 8.15, wyjazd o godzinie 8.30;
  • 10.00-14.00 zajęcia w muzeum z przerwą na lekki obiad około godziny 12.00
  • powrót do Zgorzelca około godziny 15.30;
  • uczestnicy muszą posiadać aktualny dokument zezwalający na przekroczenie granicy (dowód osobisty lub paszport);
  • uczestnicy zobowiązani są do wzięcia ze sobą maseczki, a opiekunowie do wyrażenia zgody na pomiar temperatury ciała dziecka przed jego wejściem do autobusu;
  • liczba miejsc jest ograniczona. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej (np. wprowadzenia obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy).

Jak się zapisać?

• informacji  udzielamy telefonicznie pod numerem: (75) 648 24 24, ewentualnie mailowo.
  • zgłoszenia przyjmujemy do dnia 21.08 (piątek) wyłącznie drogą elektroniczną na adres: muzeumluzyckie@zgorzelec.eu.

W zgłoszeniu muszą znaleźć się dane dziecka (imię, nazwisko, PESEL), oraz telefon kontaktowy do rodziców/ opiekunów. Ponadto należy dodać adnotację: WARSZTATY KAMENZ.

• najpóźniej do dnia 26.08.2020 r. (środa) należy dostarczyć wymagane pisemne zgody na udział dziecka w warsztatach, oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku do celów informacyjnych muzeum. Wszystkie wymagane dokumenty będą dostępne dla rodziców/opiekunów w sekretariacie muzeum (Muzeum Łużyckie, ul. Daszyńskiego 15, 59-900 Zgorzelec, parter).